24NEWS.GR – Νέα24

Νέα,ειδήσεις από την Ελλάδα & τον κόσμο όλο το 24ωρο!Άμεση ενημέρωση & Ροή ειδήσεων για όλες τις εξελίξεις

stoiximan

Ελληνικές συμμετοχές (30/7): Ξεχωρίζει ο τελικός του Ντούσκου

Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:
Ελληνικές συμμετοχές (30/7): Ξεχωρίζει ο τελικός του Ντούσκου

Αρκετές θα είναι οι ελπίδες της Ελλάδας για το πρώτο μετάλλιο στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο αύριο.

Πιο συγκεκριμένα τα ελληνικά χρώματα θα εκπροσωπήσουν δέκα συμμετοχές με τον τελικό του Στέφανου Ντούσκου (κωπηλασία, μονό σκιφ) και τον πιθανό τελικό της Άννας Κορακάκη (σπορ πιστόλι 25μ.) να ξεχωρίζουν. Επίσης, η αυριανή ημέρα είναι η πρώτη του στίβου ο οποίος για την Ελλάδα ξεκινάει με δύο συμμετοχές. Στο πρωινό πρόγραμμα η Ραφαέλα Σπανουδάκη θα αγωνιστεί στα προκριματικά των 100μ γυναικών ενώ στο απογευματινό η Βούλα Παπαχρήστου στο τριπλούν.

Επίσης, πρεμιέρα στα ατομικά αγωνίσματα κάνει ο Κριστιάν Γκολομέεβ στα 50μ ελεύθερο στην κολύμβηση ενώ Μάντης-Καγιαλής, Τσουλφά-Σπανάκη και Βασιλεία Καραχάλιου συνεχίζουν στα αγωνίσματά τους στην ιστιοπλοΐα.

Δείτε παρακάτω αναλυτικά το πρόγραμμα των Ελλήνων για αύριο (29/7):

ΣΤΙΒΟΣ
Olympic Stadium – Track
-100μ. γυναικών: Πρώτος προκριματικός γύρος (06:15): Ραφαέλα Σπανουδάκη (ΕΡΤ2)

Olympic Stadium-Triple Jump B
-Τριπλούν γυναικών: Προκριματικός γύρος (13:05): Βούλα Παπαχρήστου (ΕΡΤ2)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
Tokyo Aquatics Centre
-50μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές (13:18): Κριστιάν Γκολομέεβ (9η σειρά) (ΕΡΤ3)
-4X100μ. μεικτό ανδρών: Προκριματική σειρά (15:15): Ελλάδα (2η σειρά) (ΕΡΤ3)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
Asaka Shooting – 25m Range
-Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Προκριματικός (03:00): Άννα Κορακάκη (ΕΡΤ1)
-Σπορ πιστόλι γυναικών 25m: Τελικός (08:00): Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί) (ΕΡΤ2)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
Enoshima
Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 9-10 (06:05): Βασιλεία Καραχάλιου (ΕΡΤ3)

Zushi
-470 Ανδρών: Ιστιοδρομίες 5-6 (06:05): Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
-470 Γυναικών: Ιστιοδρομίες 5-6 (06:15): Αιμιλία Τσουλφά – Αριάδνη Σπανάκη

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
Sea Forest Waterway
-Μονό σκιφ γυναικών (03:05): Τελικός B (Θέσεις κατάταξης 7-12): Αννέτα Κυρίδου (ΕΡΤ1)
-Μονό σκιφ ανδρών (03:45): Τελικός Α (Θέσεις κατάταξης 1-6): Στέφανος Ντούσκος (ΕΡΤ1)

www.ertnews.gr

sports.ert.gr.



Διαβάστε όλο το Άρθρο…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Previous Article

Άρης – Αστάνα: Με δέκα οι γηπεδούχοι μετά την αποβολή του Γκαρσία

Next Article

Τόκιο: Τα πρόσωπα που ξεχώρισαν στην 7η ημέρα των Αγώνων

Μπορεί επίσης να σας αρέσουν:

Διαβάστε επίσης: