Νέα,ειδήσεις από την Ελλάδα & τον κόσμο όλο το 24ωρο!Άμεση ενημέρωση & Ροή ειδήσεων για όλες τις εξελίξεις

2024-bruno-stoiximan

Επική ανατροπή της Ντόρτμουντ, 3-2 στη Φρανκφούρτη

Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:

Η Ντόρτμουντ βρέθηκε να χάνει με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο αντέδρασε στο δεύτερο και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ, επικρατώντας με 3-2 της Άιντραχτ Φρανφκούρτης, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Μετά τη χθεσινή (7/1) ήττα της Μπάγερν Μονάχου από τη Γκλάντμπαχ με 2-1, οι Βεστφαλοί είχαν τεράστια ευκαιρία να μειώσουν τη διαφορά από την κορυφή στους 6 βαθμούς, ωστόσο η ομάδα της Φρανκφούρτης δεν της την… χάρισε εύκολα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Μπορέ έπειτα από ασίστ του Κόστιτς και εννέα λεπτά αργότερα σκόραραν ξανά με τον ίδιο παίκτη, σπρώχνοντας στα… σκοινιά τη Ντόρτμουντ. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού, σπαταλώντας σωρεία επιθέσεων και κατάφεραν να μειώσουν αρχικά στο 71′ χάρη σε γκολ του Αζάρ. Στο 87ο λεπτό, οι Βεστφαλοί βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπέλινγχαμ, ενώ δύο λεπτά αργότερα έφτασαν στην ολική ανατροπή με τον Νταχούντ!

Έτσι, η Ντόρτμουντ άρπαξε το δώρο της Μπάγερν Μονάχου και μείωσε στο -6 από την κορυφή, ενώ η Άιντραχτ έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια της, αλλά και την ευκαιρία να εισέλθει στην πρώτη πεντάδα του πρωταθλήματος.