Νέα,ειδήσεις από την Ελλάδα & τον κόσμο όλο το 24ωρο!Άμεση ενημέρωση & Ροή ειδήσεων για όλες τις εξελίξεις

2024-bruno-stoiximan

Premier League: «Βουλιάζει» η Νόριτς, νίκη στο 90′ για την Γουέστ Χαμ

Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:

Ούτε στο «Γκούντισον Παρκ» κατάφερε η Νόριτς να πάρει βαθμό ή βαθμούς στο νέο πρωτάθλημα, με την Έβερτον να επικρατεί με 2-0, ενώ στο «Κινγκ Πάουερ» ο Τζέιμι Βάρντι πέτυχε τρία γκολ, αλλά η Λέστερ αναδείχθηκε ισόπαλη, 2-2, με την Μπέρνλι.

Ο διεθνής επιθετικός των «Αλεπούδων» έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με το αυτογκόλ που πέτυχε στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, ισοφάρισε πριν τη λήξη του ημιχρόνου και πέντε λεπτά πριν το 90΄ «έσωσε την παρτίδα» για το συγκρότημα του Μπρένταν Ρότζερς.

Οι δύο Έλληνες της Νόριτς, Χρήστος Τζόλης και Δημήτρης Γιαννούλης πέρασαν αλλαγή στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης με την Έβερτον (68΄ και 87΄ αντίστοιχα), παρ΄ όλα αυτά τα «καναρίνια» δεν απέφυγαν την 6η εφετινή τους ήττα σε ισάριθμα ματς από τους «εφοπλιστές» που επέτρεψαν στα «τρίποντα» μετά τη βαριά ήττα από την Άστον Βίλα.

Στο 90΄ ο Μιχάιλ Αντόνιο έστειλε την Γουέστ Χαμ… στον έβδομο ουρανό, καθώς με το γκολ που πέτυχε τα «σφυριά» επικράτησαν με 2-1 της Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ», με τα «παγώνια» μετά από 6 αγωνιστικές να μην έχουν ακόμη νίκη (3 ισοπαλίες, 3 ήττες).

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Τσέλσι-Μάντσεστερ Σίτι 0-1 (53΄ Γκαμπριέλ Χεσούς)

Μάντσεστερ Γ.-Άστον Βίλα 0-1 (88΄ Χάους)

Έβερτον-Νόριτς 2-0 (29΄πεν. Τάουνσεντ, 77΄ Ντουκουρέ)

Λιντς-Γουέστ Χαμ 1-2 (19΄ Ραφίνια – 67΄αυτ. Φίρπο, 90΄ Μιχάιλ Αντόνιο)

Λέστερ-Μπέρνλι 2-2 (37΄,85΄ Βάρντι – 12΄αυτ. Βάρντι, 40΄ Κορνέτ)

Γουότφορντ-Νιούκαστλ 1-1 (72΄ Σαρ – 23΄ Λονγκσταφ)

Previous Article

Ο Αντρέ έσωσε τον βαθμό για την Βαλένθια στις καθυστερήσεις, 1-1 κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο

Next Article

Eredivisie: Λύγισε την Αϊντχόφεν, στην κορυφή η Βίλεμ με Καμπετσή, Μιχελή! (photos)