24NEWS.GR – Νέα24

Νέα,ειδήσεις από την Ελλάδα & τον κόσμο όλο το 24ωρο!Άμεση ενημέρωση & Ροή ειδήσεων για όλες τις εξελίξεις

stoiximan

Τόκιο: Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Υδατοσφαίρισης – Πότε παίζει η Ελλάδα

Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:
Τόκιο: Το αγωνιστικό πρόγραμμα της Υδατοσφαίρισης – Πότε παίζει η Ελλάδα

Όλοι οι αγώνες του τουρνουά Υδατοσφαίρισης στους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα, τόσο της Ελλάδας, όσο και των υπόλοιπων χωρών για το τουρνουά Υδατοσφαίρισης στο Τόκιο.

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/7

08:00 Ιαπωνία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος)

09:30 Καναδάς-Αυστραλία (Α΄ όμιλος)

12:10 Νότια Αφρική-Ισπανία (Α΄ όμιλος)

13:50 Κίνα-Ρωσία (Β΄ όμιλος)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 26/7

08:00 ΗΠΑ-Κίνα (Β΄ όμιλος)

09:30 Ρωσία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος)

12:20 Αυστραλία-Ολλανδία (Α΄ όμιλος)

13:50 Ισπανία-Καναδάς (Α΄ όμιλος)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 28/7

08:00 Ουγγαρία-ΗΠΑ (Β΄ όμιλος)

09:30 Καναδάς-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

12:20 Κίνα-Ιαπωνία (Β΄ όμιλος)

13:50 Ολλανδία-Ισπανία (Α΄ όμιλος)

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/7

08:00 Νότια Αφρική-Ολλανδία (Α΄ όμιλος)

09:30 ΗΠΑ-Ρωσία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία (Β΄ όμιλος)

13:50 Ισπανία-Αυστραλία (Α΄ όμιλος)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/8

08:00 Ουγγαρία-Κίνα (Β΄ όμιλος)

09:30 Ολλανδία-Καναδάς (Α΄ όμιλος)

12:20 Ρωσία-Ιαπωνία (Β΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

 

ΤΡΙΤΗ 3/8

08:00 Προημιτελικός

09:30 Προημιτελικός

12:20 Προημιτελικός

13:50 Προημιτελικός

 

ΠΕΜΠΤΗ 5/8

08:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

09:30 Ημιτελικός

12:20 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

13:50 Ημιτελικός

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/8

03:30 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 7-8)

05:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-6)

07:40 «Μικρός» τελικός

10:30 Τελικός

 

 

ΑΝΔΡΕΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/7

04:00 Νότια Αφρική-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

05:30 Ουγγαρία-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

09:30 Αυστραλία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

12:20 Σερβία-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

13:50 Κροατία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

 

ΤΡΙΤΗ 27/7

04:00 Νότια Αφρική-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος)

05:30 Μαυροβούνιο-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

08:00 Καζακστάν-Σερβία (Β΄ όμιλος)

09:30 Ιταλία-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Ουγγαρία (Α΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Κροατία (Β΄ όμιλος)

 

ΠΕΜΠΤΗ 29/7

04:00 Ουγγαρία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

05:30 Ισπανία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

09:30 Κροατία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

12:20 Ελλάδα-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

13:50 Σερβία-Αυστραλία (Β΄ όμιλος)

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/7

04:00 Μαυροβούνιο-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

05:30 Αυστραλία-Ισπανία (Β΄ όμιλος)

08:00 ΗΠΑ-Ουγγαρία (Α΄ όμιλος)

09:30 Κροατία-Σερβία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιταλία-Ιαπωνία (Α΄ όμιλος)

13:50 Νότια Αφρική-Ελλάδα (Α΄ όμιλος)

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 2/8

04:00 Ουγγαρία-Ιταλία (Α΄ όμιλος)

05:30 Ελλάδα-ΗΠΑ (Α΄ όμιλος)

08:00 Σερβία-Μαυροβούνιο (Β΄ όμιλος)

09:30 Ισπανία-Κροατία (Β΄ όμιλος)

12:20 Ιαπωνία-Νότια Αφρική (Α΄ όμιλος)

13:50 Αυστραλία-Καζακστάν (Β΄ όμιλος)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 4/8

08:00 Προημιτελικός

09:30 Προημιτελικός

12:20 Προημιτελικός

13:50 Προημιτελικός

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/8

08:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

09:30 Ημιτελικός

12:20 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-8)

13:50 Ημιτελικός

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/8

03:30 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 7-8)

05:00 Αγώνας κατάταξης (θέσεις 5-6)

07:40 «Μικρός» τελικός

10:30 Τελικός

Πηγή: SPORTS.ERT.GR

Επιμέλεια: Χρήστος Τζώλος

www.ertnews.gr

sports.ert.gr.



Διαβάστε όλο το Άρθρο…

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
Previous Article

ΑΕΚ: Με Βράνιες και Αραούχο κόντρα στην Βελέζ (photos)

Next Article

Το αγωνιστικό πρόγραμμα κολύμβησης

Μπορεί επίσης να σας αρέσουν:

Διαβάστε επίσης: