Νέα,ειδήσεις από την Ελλάδα & τον κόσμο όλο το 24ωρο!Άμεση ενημέρωση & Ροή ειδήσεων για όλες τις εξελίξεις

2024-bruno-stoiximan

Η Μπαρτσελόνα διέλυσε την Έλτσε και τώρα… clasico

Δεν υπάρχουν Σχόλια Share:

Οι “μπλαουγκράνα” δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα κόντρα στην Έλτσε και με το 4:0 στο “Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο” άφησαν ακόμα πιο πίσω βαθμολογικά τη Ρεάλ, πριν από το clasico για τα ημιτελικά του Copa del Rey.

Η πρωτοπόρος Μπαρτσελόνα δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στην ουραγό Έλτσε και με το 4:0 πάει στα ημιτελικά του Copa del Rey κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.

Οι “μπλαουγκράνα” άνοιξαν το σκορ με τον Ρόμπερτ Λεβαντόβσκι στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης και το παιχνίδι πήρε τον δρόμο του. Οι γηπεδούχοι επιχείρησαν να κρατήσουν την μπάλα και να κλείσουν τους Καταλανούς στην περιοχή τους στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά το πλήρωσαν.

Στο 56ο λεπτό, ο Ανσού Φατί σκόραρε για το 2:0, με τον Λεβαντόβσκι να πετυχαίνει στο 66ο λεπτό το 17ο τέρμα του στο φετινό πρωτάθλημα και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Φεράν Τόρες με όμορφη προσπάθεια στο 70′.//